Android Piyasasının Yeni Yarışmacısı Essential Ph-1      “Çok Bekletmese Bari”

Android Piyasasının Yeni Yarışmacısı Essential Ph-1   “Çok Bekletmese Bari”

Android Piyasasının Yeni Yarışmacısı Essential Ph-1  “Çok Bekletmese Bari”

Essential Phone'u (diğer adıyla Essential Ph-1'ı) duydunuz mu? Duymadıysanız meraklanmayın, bi süre daha duyulacağını sanmıyoruz. Ülkemize yakın zamanda gelmeyecek gibi duruyor.

Android işletim sistemini kuran Andy Rubin’in yeni şirketi Essential Products'ın yeni telefonu Essential Phone, alıcılarıyla beklenen zamanda buluşamadı.

Peki Essential'ın özellikleri neler?

İşte huzurlarınızda Android pazarının yeni yarışmacısı Essential Phone.

Essential Phone çoğu Android telefonda kullanılan Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 835 işlemcisine sahip. Ayrıca 4 GB RAM'e ve 128 GB hafıza ile birlikte geliyor.İşletim sistemi ise tabii ki Android 7.0 Nougat.

Essential Phone'da hızlı şarj özelliği ve 3040 mAh batarya bulunuyor.

Titanyum ve seramik malzemeden yapılmış gövdesi bulunan Essential Phone'un oldukça sağlam olduğu belirtiliyor ancak dikkat! Kendi elektronik aletlerini kendisi tamir eden kullanıcılar için uyarımız var. Essential Phone'un onarımının bir hayli zor olduğu, sebebinin ise USC-C bağlantı noktasının anakarta lehimlenmiş olması ve bolca yapışkan madde kullanılması olduğu açıklandı. Bu sebeple ne kadar profesyonel olursanız olun, telefonun büyük ölçüde yıpranacağı belirtiliyor.

iFixit'in Essential Phone için verdiği onarılabilirlik puanı ise, 10 üzerinden 1.

Full Display (Tam Ekran) yani ön yüzeyi uçtan uca kaplayan ekranın güzelliğini inkar edemeyiz.

Essential, bir çift lensli 13 Megapiksel (MP) görüntü füzyon Teknolojili arka kamera sunuyor. Bununla birlikte, arka kameradaki objektiflerden birinde, geliştirilmiş siyah beyaz resimleri çekmenize izin verecek özel bir tek renkli sensör var.

360⁰'lik Kamera Aksesuarı

Essential ayrıca 360º'lik bir fotoğraf makinesini, cihazın tepesine yapıştırabilen ve 360º'de fotoğraf çekmenizi sağlayan biraksesuar yapıyor.

Depolama Alanını Genişletemezsiniz

Çoğu Android telefonun aksine, Essential'ın bir microSD kart yuvası yok, bu nedenle saklama alanını genişletemezsiniz. Fakat çoğu kişi için bir sorun olmamalı. Yerleşik 128GB depolama alanı ile birlikte geliyor.

Essential, zarif çerçeveleri ve uçtan uca ekranıyla piyasadaki en güzel Android'lerden biri. 699 $ ile satışa sunulacak Essential'in 1000+ $'a gelecek olan İphone 8'den daha iyi bir tercih olacağı kanısındayız.

The Financial Times'ın açıklamalarına göre İngiltere'de 2017 sonlarında satışa sunulacak Essential Phone'un ülkemize ne zaman geleceği merak konusu. Biz de sizinle bekliyor olacağız ve buradan duyuracağız.