GOOGLE TANGO HUZURLARINIZDA

GOOGLE TANGO HUZURLARINIZDA

Uzun süredir beklenen Google’ın arttırılmış gerçeklik sistemi Tango kullanıma açıldı. Lenovo’nun Phab2 Pro telefonuyla birlikte kullanıma açılan telefonun önümüzdeki zamanlarda diğer mobil telefonlar için de kullanıma sunulması bekleniyor.

Phab 2 Pro’nun gerçekleştirilen lansmanından sonra, Google Play Store’da Tango uyumlu 35 yeni uygulama ve oyun da kullanıma açıldı.

Peki Google Tango kullanıcılarına farklı olarak nasıl bir deneyim sunuyor? İşte bu sorunun cevabını daha kolay anlayabilmek için Tango için özel olarak üretilen oyunlardan biri olan Crayola Color Blaster’ın tanıtım videosunu izlemek yeterli.

Tanıtım videosunda da gözüktüğü üzere Google Tango sahip olduğu teknolojisi sayesinde bulunduğunuz alandaki derinliği algılayarak bu alanın 3D bir modelini oluşturuyor ve oyunun grafiklerini bu model üzerine yerleştiriyor.

Tabi ki bu teknolojinin kullanım alanı sadece bu tip oyunlarla sınırlı değil. Örneğin; evinize almak istediğiniz yeni bir mobilyanın evinizin içinde ne kadar yer kaplayacağı veya diğer mobilyalarınızla nasıl bir uyum göstereceğini görmeniz için mobilyayı gerçek zamanlı bir şekilde evinize yerleştirmeye olanak sağlayan iStaging gibi uygulamalar da mevcut.

LENOVO PHAB2 PRO’NUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

6,4 inçlik QHD çözünürlüklü IPS LCD bir ekrana sahip olan Phab2 Pro, 4050 mAh’lık bir batarya kapasitesine ve yaklaşık 312 saatlik bir bekleme süresine sahip.

Qualcomm Snapdragon 652 Chipset, 1,8 GHz’lik 8 çekirdekli işlemci ve 4 GB’lık RAM ile Lenovo Phab2 Pro güçlü bir donanımla birlikte geliyor.

Lenovo Phab2 Pro’nun kamerasın baktığımızda ise 16 MP arka kamera ve 8 MP çözünürlüğe sahip ön kamerası ile beraber kullanıcılarının fotoğraf kalitesi için beklentilerini de gerçekleştirebilecek nitelikte bir kamera kullanıldığını görüyoruz.