Huzurlarınızda yeni LG G6!

Huzurlarınızda yeni LG G6!

Yeni LG G6 incelediğimiz telefon modelleri arasında bizi en çok heycanlandıran modellerden oldu.

Bunun sebebplerinden biri geçen sene piyasaya çıkan LG G5 oldukça iyi bir satış grafiği yakaladı ve kullanıcıları

tarafından oldukça sevildi.G5'in bir üst modeli olan ve ülkemizde de piyasaya sunulan LG G6 incelemesine geçelim.

LG G6 Tasarımı

5,7 inç ekran boyutuyla kullanıcılarına büyük bir ekran deneyimi sunan LG G6'nın gövdesi cam ve metalden olşuyor.

Bunun yanında 7,9 mm kalınlığa sahip ve sadece 163 gram ağırlığında.Bataryasının değişememesine karşın LG G6'nın 

3300 MAH' lık güçlü bir bataryası bulunuyor.3,5 mm lik kulaklık girişi LG G6'yı İphone 7 ve 7plus'a rakip yapıyor.

Parmak izi okuyucusu arka kameranın alt kısmında yer alıyor

LG G6 Ekran Özellikleri

G6' nın 5,7 inç' lik ekranı QHD+ çözünürlüğe sahip ve 564 ppi piksel yoğunluğua sahip.G6' nın ekranı aynı zmanda HDR,HDR10, FullVision Display ve Dolby Vision gibi ekran özelliklerine sahip.LG G6 ekran konusunda başarılı olsa da çerçevesiz bir ekran görmemiz olası değil eğer bu mümkün olsaydı tasarım çok daha başarılı olabilirdi.

LG G6 Kamerası

LG G6’da iki adet ana kamera bulunuyor. İki ana kamera da 13 MP’lik bir çözünürlüğe sahip. Telefonun ön kamerası ise 5 MP’lik bir çözünürlüğe sahip. LG G6‘nın ana kameraları Color Spektrum Sensor, HDR, geniş açılı çekim, panoroma, perde hızı, otomatik faz dedektörü, seri çekim modu gibi önemli özelliklere sahip. Led aydınlatmaya sahip olan ana kameralar video çekiminde de HDR,optik görüntü sabitleme, time – lapse video kayıt gibi önemli özelliklere sahip.LG G6' da Parmak izi okuyucusunun yakın bulunmuyor oluşu, LG G6’yı Samsung Galaxy S8’in önüne geçiriyor. LG G6’nın iki ana kamerası; f1.8 ve f2.4 diyafram açıklığına sahip. LG G6‘nın iki adet ana kamerasının başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik Özellikleri

LG G6, Android 7.0 Nougat İşletim Sistemi kullanıyor. LG G6’da Qualcomm Snapdragon 821 İşlemci kullanılıyor. LG G6’daki 4 çekirdekli 2.35 GHz’lik işlemciye 4 GB’lık RAM eşlik ediyor. Qualcomm işlemcisi ile güçlendirilen LG G6‘nın oldukça hızlı bir telefon olduğunu söylemek mümkün. Her Android telefonda olduğu gibi LG G6’da da mikro sd desteği mevcut.LG G6’nın 32 GB’lık bir dahili hafıza kapasitesi bulunuyor. Ancak dahili hafızayı 2 TB’a kadar yükseltmek mümkün. LG G6‘nın arka kısmında bulunan parmak izi okuyucusu, dahili FM radyosu gibi ayrıntılar telefonu oldukça başarılı kılıyor. Buna ek olarak LG G6’nın suya ve toza dayanıklı bir gövdesinin bulunduğunu da ekleyelim.