SENİN İÇİN EN UYGUN TELEFON HANGİSİ ?

SENİN İÇİN EN UYGUN TELEFON HANGİSİ ?

Uzak mesafedeki iki insanın iletişimini ve bilgi alışverişini sürdürebilmesi için hayatımıza girmiş olan telefonlar, günümüzde her anımızı kolaylaştıran cihazlar haline dönüşmüştür. Telefon icat edilmeden önce nasıl haberleşiyorduk sorusu kulaklarımızda yankılana dursun, bugün telefonsuz ne yaparım sorusu dahi bizi çıldırtmaya yetiyor!

 

Telefon sadece iki uzak mesafeyi yakınlaştırmakla kalmayıp, geçmişten günümüze kadar ulaşmış tüm iletişim araçlarının da yerini almıştır. Anında görüntülü konuşma imkanı, mesajlaşma, sosyal medyada aktif olma, fotoğraf çekme ve iş yönetimi sağlamayı da içine alan bu cihazlar gün içinde ihtiyacımız olan birçok şeye cevap vermekte. Peki bu kadar fazla özelliği barındıran bu akıllı cihazların hangisine gereksinim duymaktasınız? Bu sorunun cevabı aslında yaşam tarzınız ve ihtiyaçlarınızla paraleldir.

Çok değil bundan 20 yıl önce ülkemizde ilk cep telefonu kullanılmaya başlandığında ihtiyacımız olan tek şey sevdiklerimizin sesini duymak, onlarla iletişimimizi ev telefonuna bağlı kalmadan da sürdürebilmekti. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sadece konuşma ihtiyacımıza cevap veren telefonlarımız her geçen gün değişime uğradı. Eklenen farklı özelliklerle birlikte telefonlarda geçirilen vakit artarken, eş zamanlı olarak yoğun hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri haline  dönüştü. Sadece konuşmak için tasarlanan telefonlar zamanla mesajlaşma, müzik dinleme, veri depolama, fotoğraf çekme ve hatta gelişen kablosuz telefon teknoloji ile birlikte mini bir bilgisaray haline büründü. Bu durum telefonda beklenen ihtiyaçları artırırken, aklımızda dolaşan soruların yapısını da değiştirmiştir? Alacağım telefonun pil ömrü nedir? En hızlı işlemcili telefon hangisi? bu modelin kamera özellikleri bana uygun mu?

Bu kadar çok özelliğe sahip ve her yeni teknolojiyle kendini tekrar baştan yaratan bu akıllı cihazların hangisi size uygun? Bunun için öncelikli yapmanız gereken kullanım amacınızı bulmak. İş odaklı geliştirilen telefonlar olduğu gibi, gençler için daha çok oyun ve sosyal medyada zaman geçirmelerine yönelik telefonlarda üretilmektedir. Şu bir gerçektir ki telefonunuzun kullanım amacı iş hayatınıza yönelik olduğunda eğlenceye yönelik özllikleri sizin işinize çok fazla yaramayacaktır. Bu yüzden bu özelliklerin en az seviyede tutulduğu modeller sizin için çözüm olacaktır. Diğer taraftan gençler için geliştirilen modeller işlemcisi bakımından daha hızlı ve oyun oynamaya elverişlidir. Sosyal medyada çok fazla zaman harcayan ve her anını ölümsüzleştirmeyi seven gençler için kameranın çözünürlük özellikleri telefon seçimi yaparken en önemli etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kendinize uygun telefonu bulduktan sonra  onu dilediğinizce kişileştirebileceğiniz aksesuar arayışına girersiniz. Telefon kılıfları ve ekran koruyucuları telefon ömrünüzün uzamasına yardımcı olurken, değişik renk ve seçenekte sunulan kulaklılar ise müziği hayat ritminizle pekiştirirken, tarzınızı yansıtmanıza da olanak sağlıyor.

Numaratasima.com’un cihaz kampanyaları kategorisi altında, rahatlıkla aradığınız telefonun özelliklerini inceleyebilir, farklı modelleri birbiriyle karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun telefonu seçebilirsiniz.