Tarife Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarife Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatımızın her alanında kişisel sekreterlerimiz ya da oyun arkadaşlarımız olan akıllı telefonlar gün geçtikçe daha da akıllanıyor. İnsanların alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte cep telefonları ceplerden çıkıp hayatın her alanında ve anında yanımızda bulunuyor. Bilgisayardan gerçekleştirebileceğimiz işleri bile artık telefonlarda hızlıca yapabiliyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için kendimize en uygun tarife ve paketi bulmamız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere tarife ve paket seçiminde dikkat etmeniz gereken değişkenleri sizler için derledik.

 

Günümüzde kullanıcılar, cep telefonlarında abonesi oldukları operatörlerin tarife paketlerini sosyal ağlara bağlanmak, müzik dinlemek, video izlemek ya da sevdiklerinizle dakikalarca telefonda konuşup hasret gidermek için kullanıyor. Bu kullanım detayları kişiden kişiden farklılık gösteriyor. Bu sebeplerden dolayı en doğru tarifeyi seçmek için yapmanız gereken ilk şey; geçmiş aylardaki faturalarınızı inceleyerek konuşma, mesajlaşma ve internet kullanımlarınızın verilerini kaydetmek olacaktır. Bu bilgilere öndeki dönemde gelen faturalarınız ya da abonesi olduğunuz operatörün çağrı merkezi ya da şubelerinden ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca günümüzde operatörlerin resmi uygulamaları akıllı marketlerde mevcut durumdadır. Bu uygulamaları indirerek gerekli verileri alabilirsiniz. Cep telefonlarımızda artık gündelik her işimiz internet üzerinde gerçekleşiyor, bu yüzden mobil internet kotasını doğru seçmek gerekiyor. Veri tüketimi her geçen gün artıyor ve internet kotalarını özellikle 1-2 GB yüksek seçmek doğru olacaktır. Kullanıcılar günümüzde video platformları, sosyal ağlar ve online müzik dinleme gibi platformları kullanarak çok veri tüketmektedir. Pek çok operatör bu uygulamalara yönelik paketler sunmaya başlamıştır. Bu sayede bu uygulamalar, belli bir kotaya kadar kullanıcılarına karışmadan kullanıma izin veriyor. Dakika paketiniz bittiğinde yeni bir paket satın almak faturanızı kabartabilir. Bunun yerine anlık mesajlaşma uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Bu uygulamalar hem daha kaliteli bir sesli görüşme sunuyor hem de görüntülü görüşme özelliği sayesinde sevdiklerinize daha yakın olmanızı sağlıyor.