Tarife seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Tarife seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Tarife seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar

Günümüz teknolojisinde hemen hemen herkesin kullandığı akıllı telefonlar, hayatımızda büyük önem taşıyor. Peki, akıllı telefonlarımızı en verimli şekilde nasıl kullanabiliriz? Günlük hayatımıza, ihtiyaçlarımıza ve bütçemize uygun tarifeleri seçerken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli konu var.

Günümüzde akıllı telefonlar, yediden yetmişe herkesin elinde yahut cebinde durmaktadır. Günümüzün büyük bir bölümünü beraber geçirdiğimiz telefonları kullanırken en çok dikkat etmemiz gereken şey satin alacağımız tarifenin ihtiyaçlarımıza ve bütçemize en uygunu olmasıdır. Bu konuda GSM operatörlerin hepsi de her bütçeye, her ihtiyaca uygun tarifeler sunuyor. Hatta Bazı operatörlerde kendi tarifenizi oluşturacabileceğiniz kampanyalar bile mevcut. Bize düşen ise kendi ihtiyaçlarımızı belirleyip buna uygun bir şekilde tarife seçimi yapmaktır.

 

Telefonda konuşmayı tercih edenler

Mesajlaşmak veya internette gezinmek sizin için geri planda kalıyorsa, telefonu daha çok konuşmak için kullanıyorsanız, yapacağınız; sesli görüşmeler için fazla dakika veren, ihtiyaçlarınızı uygun şekilde karşılayacak bir tarife seçimi yapmak olmalıdır. Zira ödeceyeğiniz miktar genel olarak internet ve mesajlaşmayı da kapsar.

Mesajlaşmaya önem verenler

 Öyleyse seçeceğiniz tarife mesaj hakkını daha fazla veren, ihtiyacınıza uygun olarak sizi memnun edecek kadar mesaj hakkı veren bir tarife olmalıdır. Hatta tarife içi mesajlaşmaları sınırsız olarak belirleyen operatörler bu konuda bir adım önde yer almaktadır.

İnternette gezinmekten vazgeçemeyenler

Yok, ben dakika da mesaj da sevmiyorum, internet olsun başka bir şey istemem, emojilerden de vazgeçemem diyorsanız; interneti bol tarifeler sizin için uygun olacaktır.

Tabii ki tarife seçimi yaparken sadece sms, dakika, internet kotasının ne kadar fazla olduğu değil, tarifenizdeki tarife dışı ücretlendirmeler, taahhüt ve cezalandırma ücretleri, tarifenizi istediğiniz zaman aşağı yada yukarı çekebilecek olmanız da önemlidir. Dolayısıyla tarife dışı ücretlendirme ve tarifeler araşı geçiş de tarife seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken bir husustur.

Tarife seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aktarmaya çalıştık. Akıllı telefonları en verimli şekilde kullanabilmek için yapmanız gereken; ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önüne alıp, size uygun bir seçim yapabilmek.

Hayatta her konuda doğru seçimler yapmanız dileğiyle!