TARİFEMİ NEYE GÖRE SEÇMELİYİM?

TARİFEMİ NEYE GÖRE SEÇMELİYİM?

Gelişen teknoloji beraberinde pek çok imkanı ve kolaylığı telefonlara taşıyor. Telefon kullanımı her yeni modelde gelişen ve değişen özellikleriyle hem iş hemgündelik hayatımızda merkezi konumuna yerleşip, modern insanın her türlü iletişim ihtiyacına cevap veriyor. Cihazların bu denli gelişmesi farklı  operatörlerin pazara girmesini kolaylaştırırken, kullanıcıların uygun tarife bulma  ihtiyacını da artırıyor. Bu değişim günümüz insanını, Hangi operatörün hangi tarifesi bana daha uygun? Numara mı farklı operatöre taşımak kazançlı mı? En uygun tarifeyi nasıl bulurum?gibi sorularla baş başa bırakıyor.

 

Türkiye’de  12 milyon 899 bin 667 genç nüfus bulunmakta yani bu daha çok iletişim kurmaya ihtiyaç duyan insan demek. Var olan bu genç nüfusun telefon kullanımı ve buna uygun tarife ihtiyacı da farklılık göstermekte. Konuşma, SMS ve internet üçlüsünün kullanım oranına göre fiyatlandırması yapılan paketlerin gençlere uygun hale getirilip farklı kampanyalar ile sunulması operatör tercihini artırmakta. Firmaların gençler için hazırlamış olduğu genç tarifeler uygun fiyatları ile dikkat çekerken birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Nasıl mı? Üniversite öğrencilerinin ihtiyacı daha çok internet kullanımı olurken, mezun olanların ise işe yönelik daha çok konuşma odaklı paketlere yönlenmesi operatörlerin de farklı tarifeler hazırlamasına imkan sağlıyor. Gençlerin ise sadece şu sorulara cevap vermesi kendilerine en uygun tarifeye ulaşmalarını kolaylaştırıyor. Sosyal medyada mı daha çok vakit geçiriyorum? Arkadaşlarımla görüntülü mü görüşüyorum ? Oyunlarda rakip tanımıyor muyum? Sevdiklerimi emojiye mi boğuyorum ? ya da dakikalarım çabuk mu bitiyor?

Farklı GSM şirketleriningençlere yönelik kampanyalarının üniversite ve lise öğrencilerine göre farklılık göstermesi, özel olarak hazırlanmış tarifelerin dikkat çekmesini sağlarken aynı zamanda operatörler arası rekabeti de artırıyor. Sonbahar ve kış sezonun açılmasıyla birlikte operatörlerin sinema,tiyatro, kış festivali ve konserler için hazırlamış oldukları kampanyalar, aktivite olanağının kısıtlandığı bu mevsimi canlandırıyor. Sen de bu fırsatları sevgilinle ya da kankanla dilediğince eğlenme imkanına dönüştürebilirsin! 

İş dünyasını da göz ardı etmeyen operatörler kurumsal, esnaf , öğretmenler ve  emekçi insanları da sevindirecek tarife ile yurtiçi ve dışında da çok rahat bir şekilde istedikleri zaman  istedikleri yerde özgürce kullanma olanağı sağlıyor.

Türkiye’de 3 farklı GSM şirketi bulunmakta ve her birinin genç , iş , taraftar, çiftçi vs. kampanyaları ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Ancak sana en uygun hangi operatör ve hangi tarifede olduğunu öğrenmek için ihtiyaçlarına yönelik karşılaştırmayı numaratasima.com 'dan En Avantajlı Telefon Tarifeleri başlığı altında bulabilirsiniz.