Telefon Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Telefon Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Türkiye'deki ilk cep telefonu modeli Motorola firmasına aittir. 1990'lı yıllarda hayatımıza giriş yapan bu cep telefonu bir litrelik süt büyüklüğündeydi. Cep telefonu alanındaki en büyük adım ise Turkcell tarafından atıldı. İlk sim operatörü 1994 yılında Turkcell’le birlikte hayatımıza giriş yaptı. Günümüzde 65 milyon sim kart ve 35 milyon da cep telefonu kullanıcısı bulunmaktadır. Bu sayının giderek arttığı tahmin ediliyor.

 

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ve yayılmasıyla büyük küçük herkesin elinden düşmez hale gelen akıllı telefonlar, gündelik ve iş yaşamımıza kazandırdığı kolaylıklar sayesinde modern insanın her türlü iletişim ihtiyacına karşılık veriyor. Numaratasima.com sitemizin cihaz kampanyaları kategorisinde her çeşit modeli bulabilir, modellerin özelliklerini ve fiyatlarını öğrenebilir, kendinize uygun olan cihazı seçebilirsiniz. Satın alacağınız telefonun özelliklerini incelemeniz önem taşır. Çünkü bazı telefonlar iş amaçlı kullanılırken bazı telefonlar ise eğlence, müzik , oyun ve fotoğraf çekme odaklı üretilmiştir. Tercih edeceğiniz cihazın eğlence için mi, iş için mi kullanılacağına karar verdiğinizde; buna uygun dahili bellek seçiminiz de değişecektir. Size en uygun işlemci seçimini yaparak telefon hızınızı düşürmeden kullanabilirsiniz.

Piyasada oldukça fazla telefon seçeneği var. Bu kadar telefonun içinden  hangi telefon bana daha uygun olur sorusunun cevabını, sizin aslında telefondan ne beklediğiniz karşılayacaktır.Örnek vermek gerekirse; Samsung Note 7 kolay tutuşu ve S pen kullanım olanağı ile gerçek bir kalemle nasıl not alıryorsanız size bu hissiyatı yaşatacaktır. Toplantılarınız ya da derslerinizde kolaylıkla notlarınızı tutabilir, çizimlerinizi dilediğinizce yapabilirsiniz. Aynı zamanda maillerinize anında ulaşabilirsiniz. Böylelikle işle alakalı konulara anında dönüş yapabilir, eğer bir satışçıysanız daha fazla satış yapma imkanı bulabilirsinisiz. Samsung Note 7’i hızlı şarj özelliğiyle ihtiyaç duyduğunuz her an rahatlıkla ve kesintisiz bir şekilde kulanabilirsiniz.

 

Diğer taraftan tercihiniz daha çok eğlence odaklı ürtilen Sony Xperia Z5 olacaksa,  eğlenceli ve mutlu anlarınızı kaliteli ve yüksek çözünürlükteki kamerasıyla ölümsüzleştirebileceğiniz kareleri tek dokunuşla kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Su geçirmez özelliğiyle denizde,yağmur altında ve zorlu havalarda fotoğraf çekme keyfini devam ettirebilirsiniz.Aynı zamanda Sony’nin sunmuş olduğu eşsiz ses kalitesi ile sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Oyun oynamayı seven birisiyseniz kolay kavrayabileceğiniz tasarımı ile istediğiniz oyunları özgürce oynayarak skorlardan geri kalmayacaksınız.

 

Kısaca özetlemek gerekirse, sizin için en uygun ve cihazınızda aradığınız kullanım özelliği hangi odaklı ise tercihiniz de bu yönde hayat bulacaktır. İş dünyasının en kullanılan telefonlarından biri olan Samsung Note grubumu ya da eğlecenizin merkezi olucak Sony Xperia Z serisi mi olucak? Buna cevap bulmak için numaratasima.com sitesinten ayrıntılı bir şekilde karşılaştırma yapabilir ve aynı zamanda teknolojiyi yakından takip ederek en güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.