Ve Beklenen An: iPhone 7 Tanıtıldı

Ve Beklenen An: iPhone 7 Tanıtıldı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile iphone severlerin kafasında aylar öncesinden merak uyandıran Apple, dün Türkiye saati ile 20:00’de bu en yeni iki modelin lansmanını gerçekleştirdi.  Adından söz ettiren bir etkinlikle tanıtılan iPhone 7, teknoloji meraklıların yine gözdesi olmayı başardı. Belirgin değişikliklerle birlikte tasarımına ve gücüne güç katan iPhone 7’nin tüm özellikleri bu yazımızda sizlerle. İşte iPhone 7 ile bizi karşılamayı bekleyen özellikler.

 

Ekran

‘Şimdiye kadar ki en canlı ve renkli iPhone ekranı’ olarak tanıtılan bu Retina HD ekran, 6. Nesle göre %25 daha fazla parlaklığa ve daha geniş renk yelpazseine sahip. Aldığınız mesajlar, çektiğiniz fotoğraflar, okuduğunuz makaleler sizi film tadında bir serüvene çıkaracak.

Renk

Siyah severleri tam kalbinden vuracak yeni tasarlanan simsiyah gövdesi ve biri mat biri parlak iki farklı tonda siyah seçeneği ile adından oldukça söz ettiriyor. Bunun yanı sıra gümüş, altın ve roze altın seçenekleri de alternatifler dahilinde.

Suya ve Toza Dayanıklılık

Suya dayanıklı ilk İphone olma özelliği taşıyan iPhone 7, kasası tamamen değişmiş halde karşımızda. Bu sayede telefonunuz suya ve toza karşı güvende.

Ana Ekran Düğmesi

Yeniden tasarlanan bir diğer özellikte ana ekran düğmesi. Bu düğmeyi sağlam,hassas ve kuvvetlere dayanıklı şekilde tasarlamayı başaran Apple, aynı anda kişiselleştirebilen bir düğmeyi size sunuyor.

Kamera

‘Sen de iPhone varsa senden çekelim mi?’ cümlesinin hakkını veren İphone kameraları her daim ilgi odağı olmuştur. iPhone 7 şimdi baştan aşağı yenilenen, birçok özelliği de bünyesine katarak güçlenen, fotoğraflarınızın kalitesini artıran yeni nesil kamerasıyla karşımızda. Optik görüntü stabilizasyonu, F/1.8 diyafram ve 6 bileşenli lens gibi özellikleri sahip bu kamera ile çekilen fotoğraflar daha canlı olacak. Optik görüntü stabilizasyonu ise fotoğraf çekim anındaki el titremesini ortadan kaldırmaya yönelik oluşturulmuş. En küçük titreşimleri dahi elimine etmesi planlanan bu özellikle daha uzun pozlama imkanı bulabilirsiniz.

Kulaklıklar

Ve beklenildiği gibi iPhone 7 ‘de 3.55 mm kulaklık girişi kaldırıldı. Yeni aldığınız İphoneların kutusunda sizi bekleyen bir de 3.5 mm kulaklık jakı adaptörü var. Bu sayede eski kulaklıklarınızın da kullanımına imkan sağlanıyor. Airpods adı verilen kablosuz kulaklıklar sayesinde farklı bşr deneyimle sizi nuluşturmaya hazırlanan Apple, inanılmaz netlikte ve yükssek ses kalitesi ile size benzersiz bir müzik keyfi yaşatacak.

Sretero Hoparlör

iPhone 7 ilklerle başımızı döndürmeye devam ediyor. İlk streo hoparlörlere sahip iPhone 7 ile her an müziğin ritminde kaybolmanızı sağlayacak. Bir önceki nesle göre 2 kat daha yüksek ses çıkış özelliğine sahip bu yeni ses sistemiyle video izlerken, müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken  sesi daha da yükseltebilirsiniz.

Performans ve Pil Ömrü

iPhone 7 de kullanılan A10 Fusion çip sayesinde ihtiyacınıza yönelik performans gösterimi ile karşılaşıyoruz. İşlemci hızınızın artırılması gereken durumlarda hız artarken, ihtiyaç duyulmadığında daha az güç harcamaya olanak sağlayan bu çiple perfomans kaliteniz sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecek. Bu yeni tasarım çip sayesinde 2 kat daha hızlı çalışan iPhone 7, tüm zamanların en uzun pil ömrünü kullanıcılarına sağlamaya hazırlanıyor.

iPhone'un son modeli olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.